Nagrzewnice na olej to urządzenia pozwalające osiągać wiele korzyści. Jedną z nich jest bez wątpienia niska cena paliwa – można stosować praktycznie każdy olej odpadowy pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Ponadto, urządzenie to pracuje w sposób niezwykle wydajny i wytwarza tyle ciepła, że bez trudu ogrzewa nawet duże wnętrza. Z tego względu, stosuje się je na szeroką skalę w rolnictwie i przemyśle. Nagrzewnice na olej często spotykane są także np. w warsztatach mechaników czy wielkich magazynach. Podczas spalania paliwa, nie wydzielają się niebezpieczne dla zdrowia substancje i nie jest wyczuwalny żaden zapach.
Nagrzewnice na olej - przeznaczenie
Nagrzewnice na olej są rozwiązaniem bardzo często stosowanym w przemyśle. Często spotyka się je w magazynach, halach produkcyjnych czy obiektach inwentarskich. Ponadto, ogrzewa się nimi też warsztaty i serwisy motoryzacyjne, a nawet budynki gospodarstw rolnych. Przedsiębiorcy z wielu różnych branż inwestują również w nagrzewnice do garażów i piwnic. Co ciekawe, niejednokrotnie służą one także do zapewnienia ciepła wiernym w kościołach.
W naszych urządzeniach zastosowano odpowiednie zabezpieczenia przed przegrzaniem i przelaniem się olejku w palenisku. Co więcej, urządzenia te nie wydzielają podczas swojej pracy żadnych szkodliwych substancji, dlatego mogą być bez obaw stosowane w miejscach, w których przebywają ludzie.
Podstawowa budowa nagrzewnic
oraz rodzaje paliw w nich stosowanych
W skład budowy nagrzewnic na olej wchodzą takie elementy, jak:
- sterownik posiadający termostat bezpieczeństwa,
- wymiennik ciepła skonstruowany ze stali nierdzewnej,
- wylotowa głowica rozprężna z przepustnicami bocznymi,
- wentylator promieniowy,
- zewnętrzna obudowa w kolorze nadanym przy pomocy malowania proszkowego.
W nagrzewnicach może być stosowany olej różnorodnego pochodzenia, w tym np. mineralny (hydrauliczny, przekładniowy, silnikowy, opałowy) oraz roślinny (słonecznikowy, rzepakowy i nie tylko), także posmażalniczy z lokali gastronomicznych. Ponadto, nadaje się do nich również paliwo Diesel. Urządzenia te są niezwykle wydajne i ekonomiczne, dlatego cieszą się popularnością wśród klientów.